Wwin liga BiH
11

Tok utakmice: Sloga - Sarajevo 0:1

N. M.
Nogometaši Sloge Meridian i Sarajeva u Modriči danas igraju svoj meč 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a direktan tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice u Modriči. Sarajevo slavi trijumf vrijedan plasmana u Evropu.

90+2' - Nevjerovatno traljav pokušaj Mehmedovića koji se našao u dobroj šansi nakon kontranapada. Jedva je ta lopta stigla do golmana Šćekića.

90' - Tri minute sudijske nadoknade.

88' - Sarajevo rutinski privodi meč kraju. Nema uzbuđenja.

82' - Mehmedović je zamijenio Matanovića.

81' - Iznenada je jedna lopta došla do Tahrića na ivici kaznenog prostora gostiju, ali rutinski ga je zaustavio Đuričković i na kraju pustio da lopta izađe u gol-aut.

78' - Sloga je potpuno nemoćna u fazi napada danas i očito je da ne može ugroziti gol na kojem stoji Iliev.

75' - Sarajevo prema trenutnom stanju na tabeli ima sedam bodova više od Sloge i jasno je da će, ako ne ispusti pobjedu, ovjeriti plasman u Evropu za narednu sezonu. Pobjeda Sarajeva bi odgovarala i Veležu, koji bi se i zvanično plasirao u Evropu.

70' - GOOOOOOOL! Sarajevo vodi! Kyeremeh je strijelac gola. Beganović mu je centrirao s desne strane, a on od prečku šalje loptu u mrežu za 1:0.

69' - Duraković je zaradio žuti karton.

68' - Gledamo pravu nogometnu uspavanku u Modriči i vjerovatno jednu od slabijih utakmica ove sezone. Jalovi napadi Sarajeva ne mogu ugroziti gol Dobojlija, dok i oni u napadu izgledaju jako loše.

66' - Hasić prolazi po lijevoj strani, ali na kraju lošim centaršutem ne pronalazi niti jednog od svojih saigrača i ostaje 0:0.

64' - Novi dalekometni udarac igrača Sarajeva. Hasić je sada šutirao s 25 metara, ali loptu je poslao pet metara od lijeve stative gola Sloge.

62' - Slab pokušaj Čatakovića s distance. Šćekić je lagano uhvatio loptu.

60' - Nikola Dujaković je zamijenio Božićkovića kod domaćina.

57' - Hasić je zamijenio Anđušića, a Kyeremeh je u igri umjesto Oliveire. Dvostruk promjena u Sarajevu.

55'- Šansa za Sarajevo! Matanović centrira iz kornera, Oliveira s peterca šutira glavom, a Šćekić brani.

50' - Sarajevo je tek sada uputilo prvi šut u okvir gola Sloge. Šćekić je bio siguran nakon udarca Matanovića.

49' - Redžić je požutio i propustit će narednu utakmicu Sloge.

48' - Čataković sa ivice kaznenog prostora šutira preko gola domaćina.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice.

Kraj prvog poluvremena. Nismo vidjeli golove u duelu timova koji se bore za Evropu.

Statistika nakon prvog poluvremena (Foto: Screenshot)

44' - Renan Oliveira je loše zahvatio loptu, ali i tako je zamalo lobovao Šćekića, koji u posljednji tren loptu odbija u korner.

42' - Oliveira dobrim centaršutem traži Čatakovića, ali ispriječio se Milanović i otklonio opasnost ispred gola Sloge.

39' - Kvesić lijepo proigrava Mrkaića, koji se našao u dobroj šansi, ali signaliziran je na kraju ofsajd.

37' - Ponovo je nastupilo zatišje na meču u Modriči. Mnogo je prekida u igri i ne dešavaju se veća uzbuđenja.

32' - Opasan centaršut domaćih u peterac Sarajeva, ali lopta prolazi sve i završava u autu na drugoj strani terena.

27' - Velika šansa za Sarajevo! Anđušić je promašio zicer nakon slobodnjaka gostiju. Izašao je sam pred Šćekića s desne strane nakon ubačaja Matanovića, ali zapucao je loptu visoko preko gola.

26' - Apsolutno ništa vrijedno pomena se ne dešava na terenu u ovim trenucima. Slabu nogometnu predstavu gledamo.

19' - U suzama napušta Kapetanović teren, a Rožman priprema izmjenu. Duraković je ušao u igru.

17' - Bek Sarajeva Kapetanović se previja od bolova na travnjaku. Izgleda da je ozbiljnije povrijedio koljeno nakon što je loše doskočio.

15' - Nema uzbuđenja u ovim trenucima. Igra se uglavnom na sredini terena.

8' - Šansa za Sarajevo koje kontroliše ovu utakmicu. Beganović je prošao po desnoj strani i šutirao, ali lopta ide pored stative.

4' - Golman Šćekić pravi veliku grešku i pri ispucavanju lopte pogađa Oliveiru, ali imali su sreće domaći pa se lopta odbija pored gola.

1' - Počela je utakmica!

15:55 - Ranije danas odigrana je još jedna utakmica ovog kola Wwin lige, a Zvijezda 09 i Igman su podijelili bodove u Ugljeviku, odigravši neriješeno 2:2.

15:50 - Glavni sudija utakmice bit će Ernis Džemidžić iz Goražda, kojem će pomagati Amer Macić i Aleksandar Smiljanić, dok je četvrti arbitar Sabrija Topalović.

15:45 - Sloga će danas tražiti pobjedu kako bi uhvatila priključak upravo za Sarajevom u borbi za četvrto mjesto i izlazak u Evropu.

Dobojlije za Sarajlijama trenutno kasne četiri boda, baš kao i Posušje koje je poravnato sa Slogom na tabeli, uz utakmicu više.

15:40 - Posljednji međusobni susret ovih rivala gledali smo u oktobru prošle godine, kada je Sloga u Doboju deklasirala Sarajevo s velikih 3:0. U posljednjih pet duela ovih timova Sloga ima tri pobjede, Sarajevu jednu, a vidjeli smo i jedan remi.

15:35 - Treneri Vlado Jagodić i Simon Rožman odabrali su sastave timova za ovaj duel, a oni izgledaju ovako:

Sloga Meridian: Šćekić, Karać, Varga, Milanović, Grabež, Kvesić, Popara, Perković, Božičković, Redžić i Mrkaić.

Na klupi Dobojlija, koji svoje domaće mečeve igraju u Modriči, ostali su Trako, Dadić, Omić, Tahrić, Berbić, Dujaković S., Tatić, Batar, Mrzić, Dujaković N., Brnović.

Sarajevo: Iliev, Kapetanović, Soldo, Đuričković, Čelik, Beganović, Julardžija, Matanović, Anđušić, Čataković i Oliveira.

Tako je Rožman na klupi ostavio kapitena ekipe Aničića. Kapitensku traku danas će nositi njegov zamjenik Đuričković.

Na klupi Bordo tima su Rogić, Duraković, Buljubašić, Mehmedović, Penaranda, Kyeremeh, Duljević, Hasić i pomenuti Aničić.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 30. kola Wwin lige BiH između Sloge Meridian i Sarajeva.