Polufinale Lige prvaka
78

Pogledajte majstoriju za pobjedu Dortmunda, ne zna se je li ljepši gol ili asistencija

D. P.
Sjajna asistencija Schlotterbecka (Foto: Screenshot)
Nogometaši Borussije Dortmund sinoć su rezultatom 1:0 savladali Paris Saint Germain i tako zakoračili u finale Lige prvaka, a junak je iskusni Niclas Fullkrug koji je postigao jedini gol na utakmici.

Borussia je s PSG-om bila i u grupi te je tu zauzela prvo mjesto, a u takvom ritmu je i sinoć ostvarila pobjedu u najvažnijoj utakmici decenije za klub.

Jedini gol vidjeli smo u 36. minuti. Ne zna se šta je bilo ljepše, asistencija Nice Schlotterbecka ili realizacija Niclasa Fullkruga.

Schlotterbeck je poslao fantastičnu asistenciju preko cijele zadnje linije odbrane PSG-a, Fullkrug se namjestio te rezantnim, silovitim udarcem matirao gostujućeg golmana.

Gol pogledajte ovdje.

U nastavku utakmice PSG je napadao, pogađao okvir gola i ispromašivao se pa će tako odluka o finalisti Lige prvaka "pasti" u Parizu za šest dana, kada se bude igrao revanš. U drugom polufinalu Bayern i Real Madrid remizirali su rezultatom 2:2.